324 A
1919. 2/5 øre grøn. Attest Sorani.
Kat.nr.:
1
*
850
850
●
325 A
1919. 2/5 øre samt 5 øre på brev. AFA 3.800,-
Kat.nr.:
1
400
—
●
326 O
1919. Halveret 4 øre samt 5 øre Chr. X på langt brev foldet, på bagsiden krone stp. Inspektionsskibet Beskytteren.
Kat.nr.:
1A
1500
—
●
327 A
1924. Adressekort frankeret med 5 øre samt 3 stk. 20 øre, annulleret med stjernestempel. Fuglefjord. Arkivhuller.
Kat.nr.:
122,5
1200
—
●
328 M
2002. CEPT i 10 helark sæt. Pålyd. 2.900,-
Kat.nr.:
413-14
**
200
—
●
329 M
2004. CEPT i 10 helark sæt. Pålyd. 2.900,-
Kat.nr.:
489-90
**
200
—
●
330 P
PERFIN. VL. 8 klip samt 6 breve.
Kat.nr.:
800
800
●
331 P
SKIBSMÆRKER. 4 sider med diverse.
Kat.nr.:
—
300
300
●
332 M
LITTERATUR. GF10.
Kat.nr.:
—
100
100
●
333 S
1940-2016. Samling i Leuchtturm album, nær komplet fra 1975-2016 med ganske få huller.
Kat.nr.:
**
*
800
—
●
334 P
1940-45. 5 udstillingsplancher med danske mærker på klip m.m.
Kat.nr.:
200
—
●
335 S
1975-2007. Samling i Leuchtturm album/kassette og lommer med diverse materiale.
Kat.nr.:
160
—
●
336 S
1975-2008. Samling med både stemplet og postfriske mærker samt juleark. Meget materiale, men mangler dog noget efter 2002 her og der.
Kat.nr.:

**
450
—
●
337 S
1975-2009. Pænt Leuchtturm SF album med lommer i komplet samling.
Kat.nr.:
**
300
—
●
338 S
1975-2020. Velbesat samling i 2 SATE duel album, nogle mærker fra 2015, 17 og 18 mangler, sider til 2022.
Kat.nr.:
**
500
—
●
339 S
2010-2019. Nær komplet på i Leuchtturm SF album med lommer. (røglugt)
Kat.nr.:
**
1000
—
●
340 M
2010. Diverse materiale fra abonnement FDC miniark, 4-blokke og hæfter inkl. Dubletter
Kat.nr.:

**
240
—
●
341 M
2011. Diverse materiale fra abonnement FDC miniark, 4-blokke og hæfter inkl. Dubletter
Kat.nr.:

**
240
—
●
342 P
2012. Nordens samtidskunst- parafraser med signeringer af kunstnerne i ramme oplat 14/50.
Kat.nr.:
—
400
—
●
343 M
2014. Diverse materiale fra abonnement FDC miniark, 4-blokke og hæfter inkl. Dubletter
Kat.nr.:

**
320
—
●
344 K
AFKLIP. 880 gr.
Kat.nr.:
350
—
●
345 K
AFKLIP. Ca. 1,5 kg. Ældre billedmærker i åbnet postsæk fra FØ postvæsen.
Kat.nr.:
800
—
●
346 K
AFKLIP. Ca. 400 gr.
Kat.nr.:
400
—
●
347 F
Flyttekasse med breve, postkort, FDCer og skibsbreve m.m.
Kat.nr.:
—
250
—
●
348 R
Kasse med samling album på Stender albumsider 1975-2000 + 4 FDC mapper med samling 1975-1999 inkl. 4-blokke.
Kat.nr.:
200
—
●